• Koray Yasa

Prepless Lamine Nedir?

Güzel bir yüz ifadesine sahip olmak, herkes için arzu edilen bir durumdur ancak sağlıklı ve düzgün dişlerle yapılan güzel bir gülüşün, yüz ifadesine kattığı güzellik tartışılmaz.

Bu nedenle dişlerde yaşanan renk problemleri, şekil bozuklukları estetik açıdan kişiyi mutsuz eden sorunlardan biridir. Dişlerde meydana gelen şekil bozukları, yapısal olabileceği gibi, sonradan da oluşmuş olabilir. Herhangi bir nedenle dişin kırılması, diş kaybından dolayı dişlerin kayması veya diş eti çekilmesiyle, diş aralarında boşluklar oluşturur. Geçmiş uygulamalarda bu problemin çözümü için porselen kaplamalar yapılıyor ve bu işlem için sağlıklı dişler küçültmek amacıyla kesiliyordu. Günümüz de ise gelişmiş lamine teknikleri ile sağlıklı dişlerde kesme yapmadan ya da çok az bir aşındırma ile porselen yaprakların dişlere yapıştırılması ve bunun bir sonucu olarak, mükemmel görünümlü dişlere sahip olmak mümkün oluyor.


Prepless Lamine Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Prepless lamine nedir sorusunu yanıtladıktan sonra şimdi de bu tedavi yönteminin avantajlarına bir göz atabiliriz. Prepless lamine tedavisinde diş yüzeyinde kesme veya aşındırma yapılmayacağından, sağlıklı dişleriniz zarar görmeyecektir. Ayrıca prepless lamine tedavisinde kullanılan lamine malzemeler son derece güçlü ve dirençlidir.


Dikkatli bir kullanım ve iyi bir ağız bakımı ile uzun yıllar boyunca kullanmak mümkündür.Bir başka avantajı da ağızda yabancı madde olduğu hissi uyandırmaması. Çünkü lamine uygulaması dişin dış kısmına yapılıyor. İç kısımlara uygulama yapılmadığı için dilinizin dişi yadırgama durumu olmuyor.


Prepless lamine uygulamasının bir nedeni de dişlerde daha beyaz bir görüntü elde etmektir. Bu sayede dişleriniz homojen ve doğal bir renge kavuşur. İşin iyi tarafı, yıllar içinde renkte bir değişimin olmaması. Ayrıca lamine kaplamaların ışık geçirgenliği yüksek olduğunda, doğal diş görünümünde olması da uygulamanın en önemli avantajlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.


0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör