• info@ykndentalclinic.com
  • +90 212 432 93 94

Lamina Diş

     Laminalar, hastanın gerçek dişi üzerine yerleştirilen çok ince seramik protezlerdir. ''Hollywood Gülüşü'' olarak adlandırılan  gülüşlerde başrolde her zaman lamina venerler vardır!

    Laminalar oldukça ince, her bir dişiniz için ayrı olarak üretilendiş kaplamalarıdır. Şekil açısından yapay tırnaklara benzetebilirsiniz.

     En iyi estetiği sağlaması başlıca özelliklerinden biri olarak sayılabilir. Seramiğin doğal beyazlığı ve ışık geçirgenliği, laminaların gerçek dişlere harika bir şekilde benzemesini sağlamaktadır.

     Yaprak porselenler bize bu güzel ve parlak gülümsemeyi sağlamaktadır.

     Laminalar oldukça ince, her bir dişiniz için ayrı olarak üretilen diş kaplamalarıdır. Şekil açısından yapay tırnaklara benzetebilirsiniz.

     Estetik özelliklerinin yanı sıra, laminalar oldukça dayanıklı, uzun ömürlü ve güçlüdürler. Bu durumda doğal dişinizdeki küçük sorunların giderilmesinde ideal bir yardımcıdırlar.

    Ağırlıklı olarak ön bölgedeki dişlerin restorasyonunda kullanılırlar, ancak son yıllarda arka bölgelerde de kullanılmaya başlamıştır.

 

Porselen Laminalar'ın Genellikle Kullanıldığı Durumlar

    Renklenme veya lekelenme

     Dişlerde renklenme veya lekelenme alışılmış diş beyazlatma yöntemleri ile yok edilemeyebilir. Laminalar bu tarz problemler için kalıcı, kolay ve etkili bir yöntemdir. Kırılmış veya hasar görmüş dişler Diş kırılması veya diş minesindeki hasarlar, hastalar arasında oldukça yaygındır. Bu hasarlar, travma veya uyku sırasındaki diş sıkma/gıcırdatmanedeniyle ortaya çıkabilir.

     Yamuk dişler veya dişler arasında boşluklar Yamuk dişler ve diş boşlukları çoğunlukla ortodontik problemlerdir ancak lamina kullanarak çok daha hızlı ve etkili sonuçlara ulaşılan durumlar mevcuttur.

     Protez işlerimizi laboratuvarımızda üretirken en yüksek kalite malzemeler kullanmaktayız. Bunların arasında zirkonyum, e-max, cam seramik gibi malzemeleri sayabiliriz.


E Bülten

Yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize abone olun